Každý má nějaký image

Nedávno jsem čekala v kadeřnictví, až na mne přijde řada. Mají tam hromadu časopisů, ve kterých se holkám radí, co všechno je třeba udělat se životem, aby vyhověly současným požadavkům, a tím pádem byly in.

Rad je všude plno. Až na to, že ty požadavky a doporučení se časopis od časopisu mění, někdy nalezneme dokonce protichůdné rady na dvou vedlejších stránkách. Jako vzor jsou nám předkládány krasavice, o kterých se tvrdí, že jsou úžasné, dostávají body za vzhled a píše o jejich úžasném image.

Jsme zmatené.
Tak co, jak? Co mám dělat? Stačí, když si obarvím vlasy? Budu jiná, nová, lepší, krásnější, víc milovaná? A jak mám vlastně vypadat? Opravdu to stačí, když změním svůj zevnějšek?

Nestačí.
To, jak člověk vypadá, je samozřejmě nejviditelnější. Vzhled a úprava se významně podílí na vytvoření prvního dojmu při setkání lidí. Jsou tady ale i další věci.
Tak jako rok má čtyři období, tak i náš image stojí na čtyřech pilířích.
Je to způsob naší komunikace, naše osobní kultura, to, co je za námi vidět, náš výkon, aktivita, přístup k různým oblastem života a náš vzhled a úprava.

Možná, že teď stojíte na jedné z mnoha životních křižovatek.
Možná chcete změnit zaměstnání. Třeba přemýšlíte o své sebedůvěře. Nebo hledáte partnera nebo začínáte podnikat. Nebo vám odrostly děti a odešly z domu a vy nevíte, co dál. Možná cítíte, že na novou cestu potřebujete novou výbavu. Že potřebujete něco se sebou udělat, něco změnit, něco se naučit.
Nebo se jen chcete ubezpečit, že to, jak to máte, jak působíte na druhé, je správně.

Image máme, ať chceme nebo nechceme.
Jen je třeba si položit otázku, jestli je to ten image, o který stojíme. Jestli je v souladu s námi, s prostředím, kde žijeme, s naší  životní etapou, na kterou se chceme vydat.

Proces změny image není jednoduchý. Ale až dosáhneme svého vlastního obrazu díky vlastní režii, zvýší se nám sebedůvěra a jistota. Lidé nám lépe porozumí, snadněji dosáhneme svého.

A dokonce porozumíme lépe i sami sobě.

Pomáhám lidem, aby si se sebou i s ostatními snadněji porozuměli. Můj příběh si můžete přečíst zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Sejdeme se na Facebooku
  • Stáhněte si e-book zdarma Image pro život ve vlastní režii

    Přišel čas pro změnu? Je čas žít ve vlastní režii? Pomocí pěti kroků si naplánujete novou životní etapu.

  • Nejnovější články
  • Kategorie